Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

K lžiam, dehonestácii a ohováraniu. Aby boli veci jasné. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

stručne

slušne a jasne, ale po istých skúsenostiach už nedúfam, že bude aj pochopené...
 
Hodnoť

 

Prekvapuje ma vyjadrenie pána Paculíka o čakaní na vyjadrenie právnikov.
Tu sa jedná o morálny problém. O prenasledovanie žien, o stalking, o bezdôvodné urážky oponentov bez možnosti brániť sa pod ohováraním v článkoch bez povolenia diskusií.
Bloger Droppa sa svojimi článkami nedopustil trestného činu. Ani tým, že neumožnil pod nimi diskusiu. Dodržiava stanovené pravidlá. Tohto sme v súčasnosti svedkami aj u politikov a Sme to dosť často pranieruje. Zákony a pravidlá sú dodržané ale spravodlivosť, slušnosť a morálka trpia.
Stalking diskutujúcej s nickom “ citadela” už s trestným činom hraničí. Bohužiaľ nastavený systém výmazov príspevkov na diskusiách Sme to umožňuje. Tvorcovia sa zrejme spoliehali na elementárnu slušnosť používateľov.
Ak je to potrebné pre redakciu povoľujem použitie svojej korešpondencie s blogerom Droppom pre potreby právnej analýzy. Ak by bol problém s jej dostupnosťou, rád ju poskytnem . Zároveň vyhlasujem, že ma nevedú žiadne osobné animozity voči menovanému blogerovi. Jedná sa mi len o očistenie mena ostatných diskutujúcich ktorých bloger Droppa bezdôvodne viackrát napadol a pourážal.
Ďakujem za trpezlivosť
Miroslav Perniš
Hrachovište 362
 

Okruhlymi peciatkami

sa vyhraza akurat Droppa.
Myslim, ze pravnici su ohladom kodexu blogera, aj ked ja som panovi Paculikovi napisal, ze sice som to zhrnul, ale v podstate mi je jedno, ci porusuje kodex. Ak to nevadi redakcii, mne to moze byt sumafuk.

Nasu korespondenciu povazujem za slusnu a korektnu (dufam ze aj pan Paculik, lebo som dost "otravny" :-).

Napriklad:
" K vami spomínaným dvom článkom blogera Droppu:
https://martindroppa.blog.sme....
https://martindroppa.blog.sme....
autor ich na rozdiel od vás zaradil len na svoj súkromný blog, takže v tomto smere neporušil kodex blogera.
Sťažoval všeobecne bez uvedenia konkrétnych mien, ale samozrejme, pokiaľ ste sa tam našli, pokojne mi pošlite konkrétnu pasáž a ja zvážim, či v tom prípade neprišlo k porušeniu kodexu."

som sa opytal, ci teda Kodex blogera sa v sukromnych blogoch nemusi dodrziavat.
A k tej anonymite som teda poziadal o vymazanie pasaze o Spinach a Podliakoch aj ich menoslovu v zavere, kde si aj Ty.
(samozrejme pravy dovod je ziarlivost, ze ja tam nie som :-).

Ale vazne. Nech si Droppa pise co chce, nech je posol tlacovych sprav SFU (uz aspon uvadza zdroje), len nech netroluje v diskusiach. Ved ako je fajne v Irenkinych dolinach, clovek az citi to vonu pokosenej travy (pokial ma nesotis do bacoriny jak minule, ale je Ti za dva pivsony odpustene :-), ked tam nikto nevyzaduje zdroje nadmorskej vysky a teploty a podpisy na kazdej fotke).

Ked mna nechaju zit, necham aj ja. Ked nie, budem sa pytat. Archiv je bohaty a stale nemame napriklad odpoved, ako to bolo s tymi nakupnymi hodinami seniorov. Uz raz som ho zahnal do kuta (dajte mi pokoj).

Vsetko v ramci dodrzania 10 moznych dovodov nahlasenia spravcovi.
 

No, jo Mirko...

máme ešte v blahej i neblahej pamäti tie záchvaty stalkera.

Vďaka Ti za opakované vyjadrenie solidarity, ako aj spravodlivého hnevu kvôli tomuto chorému prvku , vymykajúcemu sa medziam ,, normálnej" výmeny názorov
v diskusiách.
Stačí, skutočnosť, že sa niekto anonymne rozhodne ma ,, zniesť zo sveta diskusného"
a to prosím, takmer 2 roky !
A to farizejské ,, striedanie ponožiek ", ako to už, ,,neanonym" cynicky nazval , tak to
už o niečom svedčí.
Bolo by toho viac, ale som pochopila, že manipulátori mávajú navrch...
 
Hodnoť

 

Môj príspevok bude dlhší, za čo sa vopred ospravedlňujem, a viac-menej voľná úvaha, za čo sa tiež vlastne ospravedlňujem, ale tak niekedy to treba niekde povedať.

Pre mňa je "prípad Droppa" symptómom niečoho väčšieho - zlej správy tohto virtuálneho priestoru ako takej. Nejasné pravidlá, dvojaké metre, kyvadlo freneticky pendlujúce od čistého striktného formalizmu k nepochopiteľnej benevolencii, je to jednoducho únavné. Občas mám dojem, že je to tu udržiavané podľa toho, aký admin má práve službu a ako sa práve vyspal. O komunikácii s platiacimi zákazníkmi (lebo to nakoniec sme, nie?) radšej pomlčíme.

Neviem, ako prišiel napríklad pán Paculík k záveru, že výlev pána Droppu o zle je bez mien. Je tam uvedený môj screen name, ktorý ma v tomto priestore jednoznačne identifikuje. To, že nemusím používať svoje občianske meno (s čím inak nemám žiadny problém), nie je moje rozhodnutie - je to rozhodnutie majiteľov domény, tak by mali pravidlá prispôsobiť tomu, čo nastavili, a nie hľadať formálne kľučky.

Ale dobre, sen sem, sen tam, to sa asi označovať za špinu a podliakov môže. Ale Kmeťo, Perniš, Remešíková, Pado a tak ďalej, to nie sú mená? To si pri čítaní textu nevšimli? Ale no tak...

Keby to Droppovo písanie za niečo aspoň stálo. Ale je to iba kompilátor textov a obrázkov (to som nepovedal ja, to niekde napísal pán Paculík - ja sa iba pýtam: to je pridaná hodnota? Naozaj?), čo dnes zvládne lepší skript, alebo znova prežúva už prežutú slamu, spracovanú skutočnými novinármi, bez zrniečka originality. Kopíruje texty iných novinárov, citácie nevyznačí a nakoniec pajcne jeden link - "Matovičova diplomovka" štýl. Človek na to upozorní a čo sa stane? Nič. Nie je to žiadna Mika Rosová (https://dennikn.sk/autor/mika-... - úžasný blog inak, napríklad Naveky Fráňa, text o Šrámkovi, je brilantný), finalistka Ceny Anasoft Litera 2020, ani Andrej Stančík (https://andrejstancik1.blog.sm...), poslanec NR SR a rozhľadený mladý muž s brilantným citom pre jazyk, u ktorých je VIP status jednoznačný a ľahko pochopiteľný. Ale tento grafoman? Za čo? Za kvantitu?

O nerovnakom posudzovaní príspevkov škoda hovoriť. Tebe vymazali zjavne ironické označenie (komu by už nedošli tie úvodzovky, tak ten dostal vysvetlenie, ktoré tiež zmazali... hee?), lebo osobný útok, mne vymazali text, kde vraj otázka k nadpisu textu je mimo témy príspevku. Niektoré príspevky pritom môžete nahlásiť osemkrát, a nestane sa nič - ja som osobne alergický na všetky typy apoštolov ľubovoľných mesiášov, čo trebárs v politickej diskusii zavesia ten istý príspevok vyzdobený linkami ku každému druhému príspevku. Nahlasujem, nahlasujem, spam ako vyšitý a stane sa ... nič.

Ako píše vyššie pán Perniš, ak by tu mali niečo riešiť právnici, všetci vieme, čo by to bolo. Ale to bolo roky rokúce prehliadané, a stále je. A to mi vadí, nie nejaký poľutovaniahodný ujo z Liptova, ktorého predstava o vlastnej dôležitosti prerástla jeho schopnosti už dávno. Ten nech si kopíruje, čo mu duša ráči. To je tu pridaná hodnota. A ja sa mám aspoň na čom baviť, až si zas pomýli filagóriu s alegóriou, Ale nech ho držia v medziach slušného správania, tak ako teba, mňa, každého.

Princíp. O ten tu ide.
 

 

Veľmi dobre vyhodnotené.
So všetkým súhlasím od prvého do posledného písmenka.
Medzi "bezmennými" bola aj pani Tepličková.
Áno, dva metre, to aj mne prekáža. Všade, nielen tu. Tam sa potom dá lavírovať donekonečna.
 
Hodnoť

 

Miki, slušné, korektné a pravdivé.
Hrať sa na obeť po tom všetkom, čo tu zopár rokov trpíme tomu pánovi, to je typický štýl manipulátora s verejnou mienkou.
Je tu množstvo blogerov, množstvo diskutérov, že tak nikto iný nemá podobný problém ako tu pán M.D. Toľko nepriateľov, až by ho človeku bolo ľúto, keby si nepamätal, ako to celé vznikalo.
 
Hodnoť

Asi toľko by som za seba

Keď chodievam s vnúčatami von, tak je jedným z dôležitých faktorov prítomnosť alebo neprítomnosť komárov. Ja mám- na rozdiel od manželky - zjavne dobrú krv a komáre ju milujú. Ešte by sa nestalo, aby niekedy drapli ju a mňa nie, to veru nikdy, vždy naopak. A chúďatká asi zdedili po mne toto, lebo inak sú veľmi bystré a múdre, čo sa o mne povedať nedá.
A tak častokrát premýšľam nad lokalitou - kam sa vybrať, aby sme mali pokoj od nepríjemnej hávede, ktorá zvykne pekné chvíle znepríjemniť.
Nerozmýšľam však zo zásady nad všetkými živočíchmi, ktorých žijú tisíce v prírode. Ak existuje Pán Boh a stvoril ich, zjavne s nimi mal nejaký zámer. Ja asi nedokážem posúdiť, čo tým sledoval, meditovanie nad tým je kontraproduktívne a oberá ma to o čas, ktorý môžem stráviť nerobením ničoho. Efekt to má rovnaký.
 

 

Nuž, keď ma priletí komár alebo iný dotieravý hmyz obťažovať do mojej spálne kde som ho nevolal a mám tam domovské právo, tak sa ho snažím zbaviť.
Nemôžem mu zamedziť vstup, pretože projektant nerátal s otravným hmyzom.
Najprv sa ho snažím ignorovať, však nech si bzučí. Keď začne byť dotieravý, skúsim ho vyhnať.
Ak to nepomôže skúšam sa chrániť tak, aby sa mi nedostal na telo.
Nepomohlo?
Pleštím mu po sosáku.
 
Hodnoť

Svoje stanovisko som napísal -

- a zverejnil, tým sa pre mňa celá záležitosť zaoberania sa Vami aj kolektívom Vašich priaznivcov, priaznivkýň a mojich nepriaznivcov, nepriaznivkýň akože končí. Upozorním na slovo 'akože.'
Moje stanovisko je v článku na mojom blogu na webe SME blog, má názov K lžiam, dehonestácii, ohováraniu.
A Vy, p. Miroslav Galovic - rozhodnite sa, či sa voláte Galovic, Galovič, a či Novy Miki alebo Miki Gallo a ktohovie (ja nevravím, že ja neviem) koľko prezývok, akože totožností ešte máte.
Ako som napísal - od Vás ani od nikoho z Vašej partie ospravedlnenia neočakávam.
Na druhej strane - existujú slušné diskusné príspevky, aj od p. Remešíkovej, p. Tepličkovej, p. Simunekovej a pod. pod mojimi článkami, na ktoré som slušne reagoval. Tak sa aj bude naďalej diať. Ale na kadejaké dohady, osočovania, klamstvá a dehonestovania, urážky reagovať nebudem - teda nie v diskusiách. Je to pod moju úroveň.
A ak Vy či niekto iný, iná niečo chce, potrebuje od mňa - nech sa páči, moja e-mailová adresa je verejná, odpovedám na e-maily všetkým.
Želám Vám prekrásne dni, naplnené užitočnosťou, zmyslom a prácou.
 

 

Dvere sù tam.....
 

Err

 

Pan Droppa,

Vase stanovisko sme pochopili a nie je nicim prekvapujuce. Prekrocit svoj tien sa neda, furt betar uteka.

Nuz ale k veci.
Volam sa Galovič, len som lenivy pisat diakritiku. Ale nech Vam uberiem trocha starosti, prekonam lenivost a pismenko v profile blogera opravim.

Novy Miki a Miki Gallo nech Vas zbytocne netrapi. Uz som to raz vysvetloval pani Otilii.

Ale este doplnim, specialne pre Vas.
Miki je moja prezyvka este zo stredoskolslych cias, a vola sa tak aj hlavna postava mojich autobiografickych knizociek z tohoto obdobia.

Gallo je este starsia, zo zakladnej skoly. Prischla mi po tom, co sme sa tusim v osmicke v ramci triedy hrali taku laskovnu hru, ze kto sa komu paci a ci by s nim siel/sla na rande. No a jedna spoluziacka, Majka, na otazku, ci by sla so mnou, zahrala taku zamilovanu scenku s patetickym vzdychom: Oó, Gallo...

Spoluziaci vtedy z nas vytvorili par a casom sme s Majkou (bola fakt kočka) na tu hru pristupili az nam to trocha prerastlo cez hlavu... Tu historku ukoncim, mozno niekedy inokedy, len chcem podotknut, ze automaticke pracky vtedy este neboli.

Cize v skratke. Pri registracii domeny som sa trocha pohral s mojimi prezyvkami, zapacilo sa mi to a tak som to tam nechal. Ak mate pocit, ze nejako porusujem kodex, treba nahlasit.

Myslim, ze z diskusii pod mojimi clankami 99 zo 100 citatelov pochopi, kto som. Hovori sa tomu kontext. To je podobne, ako ked je fotka zeny v tricku Slovenskej pospolitosti a napis "vlastenecka turistka". Kazda z tychto dvoch realii sama o sebe nic neznamena. Ale ked ich spojime, dava to novy kontext. Ale vsak viete.

Uz len zaverom k teme, kto vlastne som. Vsimnite si, ze vsetky moje identity su v jednote. Novy Miki nechvali clanky Miroslava Galovica. Ani nevravi, ked je ztejme, ze Miroslav Galovic bol na Dukle, ze aj on sa tam niekedy musi pozriet.
Pamatate? Musite, urcite ste boli v kine Lumier, ked boli povolene pukance a kola. Treti a stvrty film.
Fakt Vam nie je hanba sa pytat mna na identitu??? Monsier Martin Chien Droppa???

A vazne od niekoho cakate ospravedlnenie???

No ale podme k Vasej vyzve.

"A ak Vy či niekto iný, iná niečo chce, potrebuje od mňa - nech sa páči, moja e-mailová adresa je verejná, odpovedám na e-maily všetkým.".

Tak za prve.
Vieme, ako nakladate so sukromnou korespondenciou. Miro Pernis o tom vie svoje.

A za druhe. Co sa Vas chcem opytat, mozu vediet vsetci. Aj Nuly, Spiny a Podliaci. A odpoved by mohla byt tiez verejna.
Ak chcete silou mocou sukromne, objednajte si na Martinuse niektoru moju knizku. Najdete tam aj kontakty.

Nuz, chcem sa Vas spytat dve veci. Uz opakovane.

1. Ako to bolo s Vasim vyuzivanim nakupnych hodin seniorov? Vyuzivali ste ich ci nie? A ak ano, na zaklade coho? Lebo vieme, ze 65+ nie ste.

2.
 

Nedopatrenim som odoslal skor.

2. Poprosim o link na niektoru diskusiu, kde je urazana ci dehonestovana Vasa rodina ci blizki.

Vopred dakujem.
 

napíšem

svoju odpoveď aj keď na ňu nebudete reagovať, myslím si že čítať čítate. Všetko už bolo napísané, nemienim nič z toho opakovať.
Za mňa len toľko, že pokiaľ by ste reagovali aj v cudzích blogoch slušne, tak ako na svojom nemáte s nikým žiaden problém. Lenže je to inak, odporúčam prečítajte si po sebe a otočte to do opačnej roviny, keby vám tak niekto písal, to čo ste si na seba prečítali to bolo minimálne o 50% slušnejšie podané ako vaše reakcie. Lenže to by ste mali byť aj sebakritický a to nie ste.
Email vám ja, ako osoba žiaden písať nebudem, ešte by ste vytrhli z kontextu to, čo sa vám hodí, keď budem mať pripomienku, či otázku, napíšem verejne.
To je všetko z mojej strany ak dáte pokoj a nebudete v cudzích blogoch pľuť oheň a síru, ale budete viesť diskusiu slušne, budete mať pokoj. Nemyslite si, že každý si tie invektívy a útoky z vašej strany len tak nechá od vás bez odozvy.
 
Hodnoť

Miki, povedz mi,

nepovažoval by si ma za ******/dosaď si, čo chceš/, ak by som na teba nakydal znôšku lží, nedovolil ti pod mojim výplodom sa brániť a potom ti ešte prišiel vynadať a pourážať ťa na tvoj dvor?
 

Ja som naopak rad,

ze Monsieur Droppa zavital na moj dvor.

Ved uz som ho vyzyval na zaverecnu rec aj v sudnej sieni. Nuz, zda sa, ze si ju nechal na svoj blog k lziam, nenavistiam a ohovaraniu. Len ju predniesol v hermeticky uzavretom priestore, bez moznosti odpovede zainteresovanych.

O to prekvapivejsia je jeho pritomnost tu. Len neviem, ci to zapricinila najdena odvaha alebo stratena sudnost.

Teraz ak dovolis, idem sa venovat hostovi.
 

 

naša babička by doporučila za..nú metlu
 


Najčítanejšie


 1. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 1 316
 2. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 70
 3. Martin Greguš: RTVS – Pumpa: Koliková, Lučanský...patrí smrť a samovražda do humoristickej relácie? 43
 4. Filip Pastorek: Mestský úrad Luhačovice definitívne prehral súdny spor so Slovákom 34
 5. Stanislav Martinčko: Pellegriniho HLAS volá! Ľudia pustite nás ku korytám, uvidíte, ako vám bude! 29
 6. Michal Porubän: Komu skutočne pomohol general Lučanský? 28
 7. Július Kovács: Dúhový Peter pokračovateľ Mečiara a Fica želaný oligarchami. 26
 8. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 26
 9. Věra Tepličková: On schudol, ja som pribrala, on už má šaty na mieru, ja pod svetrom zicherku 26
 10. Matúš Lazúr: One time... next time .. Nie. Last time ! Čo príde po atómovke ? 20

Rebríčky článkov


 1. Jozef Kovalík: Ako som vycestoval v čase lockdownu na narodeninovú párty
 2. Miriam Studeničová: Zmätenosť pojmov
 3. Stanislav Martinčko: Pellegriniho HLAS volá! Ľudia pustite nás ku korytám, uvidíte, ako vám bude!
 4. Rastislav Vasilišin: Skúste tieto životné triky a budete mať úspešný rok
 5. Július Kovács: Dúhový Peter pokračovateľ Mečiara a Fica želaný oligarchami.
 6. Peter Biščo: Hlasu už prúdom tečú slinky.
 7. Štefan Vidlár: Aj január mesiac knihy, či?
 8. Peter Biščo: Slovenská fauna má unikátny druh hyeny, „ hyenu lícojamkatú “.
 9. Miroslava Arpášová: Čo je zlé na ikebanách? /Z cyklu Filozofia z akropoly Zlatý Bažant/
 10. Miroslav Binčík: Pellegriniho chrbát nikdy bolieť nebude. Jamkatá bábka zabúda


Už ste čítali?